Представяне

Моля, преставете се...

Re: Представяне

Мнениеот nestinar » Нед Яну 16, 2011 9:02 pm

Цанкови написа:Явно,Вие не ме разбрахте !
Благодаря за вниманието,което ми отделихте ,можете да заличите регистрацията ми !
Желая ви успех !

И аз така!
Много Ви моля!
nestinar
Newbie
Newbie

Мнениеот Оги » Нед Яну 16, 2011 10:37 pm

Здравейте,�е е нужно да се сърдите,�о�ък и на доста от�ората тук им е омръзнало да обясняват�дни��ъщи неща и понякога реагират�о-остро на�ъпроси�адавани до�езкрай от�ови�оребители.�орума е�пециализиран за�одословни�редставители�а една�онкретна�орода �АСТ�Принадлежността�а едно куче�ъм�адена порода�която��а е тя�се�пределя само�о�дин�ачин��аличието�а родословие�т киноложка организация�имаща правото да�здава такова�Няма такова�ещо като ���компетентно�нение&����оето�а определи�ашите кучета�одословни ли�а.
Те�огат�а приличат на�адена порода,�о�ез да е известен произхода им��ачина�а получаването�м�няма�ак те�а бъдат причислени към�оято��а е порода.�ък и както Сизър казва�кучетата�а преди всичко�учета и�лед това�редставители�а дадена порода�Кучетата�и ще се�увстват�тлично ако ги�ледате отговорно и със съзнанието,�е все пак са кучета.�ащо�ук не�е толерира�убликуването на снимки�а не родословни�ивотни?�ащото�ак�а кажа това� специализиран�орум�а�редставители на породата�който цели да�апознае интересуващите се от�ородата с кучета с ДОКАЗАН произход.�е се засягайте от�оментарите,�ашите кучета за�ас ще са�и�ай�илите��енните�но�огато�е абстрахираме от чувствата�ъм�обственото�ардже тук има и нещо наречено кинология,�оето�а Вас може да не��ажно,�о за�ъфорумците тук не е случайна дума и родословието не��росто хартийка :�Успех с не леката�адача,�акар��езкрайно благородна�по отглеждането�а�омашен�юбимец,�ило�ой родословен�ТАФ�питоподобно кутре�или�езпородно�акова �
Аватар
Оги
Member
Member

Мнениеот Калоян » Чет Яну 27, 2011 4:54 pm

Здравейте! Казвам се Калоян и съм на 37г.
Започнах да се интересувам от породата след като прочех статията - Териерите: упорити индивидуалисти в брой Септември-Октомври/1993г. на списанието "Моят приятел - Кучето".
През 1998 г. си взех АСТ, мъжко кученце, което кръстих ШАКА (VON PELIA)но уви, две години след това, заради инцидент с автомобил го загубих. :( :'(
От тогава не съм го забравил и за миг, както и породата!
В заключение искам да кажа, че отново възнамерявам да си взема амстаф, но в момента водя "дебати" със съпругата :-\ :) Това е накратко.
Аватар
Калоян
Newbie
Newbie

Мнениеот ATINAstaff » Пет Яну 28, 2011 12:09 am

Привет на Калоян .
Добре дошъл във форума .
Успех при '' дебатите '' , не си първия с такъв проблем :D :D :D
Аватар
ATINAstaff
Member
Member

Мнениеот andreynikolov » Пон Яну 31, 2011 1:58 pm

Здравейте горди собственици на АСТ,
Казвам се Андрей и се надявам тази година да стана един от вас.
Аз и семейството ми живеем в и около Бургас.Разчитам на вашата помщ за правилен избор при закупуването
на Стаф'че.
Аватар
andreynikolov
Newbie
Newbie

Мнениеот Jordan staff » Сря Фев 02, 2011 7:30 am

Здравейте градски,
приятно прекарване във форума ни . Ще помагаме с каквото можем.
Поздрави
Аватар
Jordan staff
Member
Member

Мнениеот presiqn » Съб Фев 12, 2011 7:56 pm

Здравейте, форумци! Казвам се Пресиян и имам АСТ на две години. Видях този форум съвсем случайно докато търсих мома за моя красавец. Първото ми впечатление за форума беше много добро, но после като се зачетох в темите и още повече като видях отношението на администраторите ... бях много разочарован!! Та мислих ваобще да не си правя труда да пиша разни мнения адресирани към тези хора, но не се стърпях. Искам да кажа, че аз се почувствах зле от острото типично българско държание, дето нямам нищо общо, а какво остава за хората към които са отправени тези злобни думи ... Моето куче е с родословие, но няма да качвам каквото и да било тук, защото не мисля че е нужно ... Намерих му приятелка, която е без родословие, но това не я прави "безпородна" , "питоподобна" или там както сте решили че трябва да ги наричате. Това е смешно!! Не знам от къде идва тази ваша логика, че едно куче от някаква порода, като няма документ, не е такова куче... Аз не отглеждам документи, а кучета! Важно е животното да е хубаво, а не какво пише в документа му!! В много от кучетата тук видях черти нетипични за породата, но те имат документ и това ги прави според вас чиста порода. Дано да е така!! И моля ви сега не нападайте и мен, защото няма да ви обърна вниманието, което търсите!

А моето куче ви оверявам, че е истински стаф! Имам приятели които ходят по изложби и т.н. и са ме карали да го записвам, но чесно казано при това нашето дередже, дето всичко ни е наредено и се знае от самото начало кой е първи кой е втори и т.н. , не ми се занива ...
Но вие няма да го видите, защото без да кача родословието, било забранено да качвам снимки, а както казах аз не мисля, че документа прави животното.
И за да не бъда в разрез с вашите правила, които тукашните админи много ревностно пазят, няма да кача снимки.
Това беше от мен. Желая успех на всички с възпитанието и отглеждането!!
В края на краищата кучето е няй-добрия приятел, било то породисто или не, с документи или не ...
Наи-важното според мен е да им даваме любов и това дали са истински или не, не отсъждаме ние, защото све пак не ние сме ги създали ...

12 Фев 2011, 18:15 От МОД - След като не виждаш смисъл защо пишеш тук ?
И от двата акаунта ли ще ръсиш просветление ?
Ако определяш кучето си за родословно , то не изглежда така на снимките в темата "Измамници в обявите "
Поста няма да бъде изтрит , защото има поучителни разбирания за невежеството на ПЕРСИАНОВЦИТЕ относно принадлежноста на кучета към определена порода .
Всички като теб са специалисти и определят кое е хубаво и кое лошо куче.В това е проблема на българина , че разбира от всичко . / 6 правила за възпитание на кучето /
БАН на този акаунт .
presiqn
Newbie
Newbie

Мнениеот Оги » Нед Фев 13, 2011 9:42 pm

Я дайте да му видим обявята на господина, че ми е интересно що е то "качествен стаф".

п.п. Интересно ми е каква е била целта на намирането на приятелка? Затвърждаване на определени породни белези, корекция на разни нежелани такива, или просто да топне чушката, че виждаш ли на две години девствен не е добре...Амън от търсене на приятелки...На някой му липсва секс и си го изкарва на кучето, жалко, многооо жалко!
Аватар
Оги
Member
Member

Мнениеот ewgenu » Сря Мар 02, 2011 8:00 pm

Здравейте!
Аз се казвам Евгени. От пазарджик съм, на 15 год.
Имам стафче на 7 месеца женско. Ако някои иска да кача снимка няма проблеми ..

От МОД. - Здравей ewgenu , добре дошъл във форума на БККАСТ .

Ако си на 15 години , това куче лично твое ли е или на семейството ?
Ако случайно стане инцидент с него , кой носи отговорност пред властите за действията на кучето ?
Ако кучето има родословие - FCI , Белгия може да качиш снимки , но и родословието разбира се .
ewgenu
Newbie
Newbie

Мнениеот ewgenu » Чет Мар 03, 2011 2:00 pm

Ами лично мое е. Аз се грижа за него напълно и мисля че се грижа добре. Аз нося отговорност за действията му, но то е дисциплинирано. Родословие няма, но мисля до 1,2 години да и взема другарче от вас. Все пак ако искате мога да кача снимки.

От МОД - Когато си на 15 години не носиш съдебна отговорност и няма с какво да се докаже че кучето е твое .
На твоето женско кученце ще му вземеш мъжко кученце за приятелче . Хубаво и после ще си родят и бебенца който няма също да са АСТ .
Стига спам !
ewgenu, последвали мнения в тази тема -Представяне на новорегистрираните ! , ще бъдат трити .

от ewgenu » 04 Мар 2011, 12:58

Всъщност аз мъжко куче не искам да си взимам.. другарче не означава на 100% мъжко куче, но ако така сте го приели, съжалявам
А защо не искам мъжко куче? - защото съм гледал мъжко куче и никога не са толкова привързани към стопанина колкото женското и по трудно се възпитават.

пс. и мисля че щом кучето ми не е от суперелитен развъдник, от който излизат само шампиони, това не означава че не е АСТ ..

От МОД. - Куче без документ за произход e безпородно куче . Потребител ewgenu имате второ предупреждение , следва....
ewgenu
Newbie
Newbie

Мнениеот Оги » Вто Мар 08, 2011 12:51 pm

Привет Евгени!
Малко лошо начало, но аз пък искам да ти кажа, да не се отказваш от интереса си към породата.
Почети, не бързай да пишеш, ще разбереш защо хората не реагират меко на тема породна принадлежност.
Моето първо куче също не беше родословно, питоподобно.
Това не ми попречи покрай него да открия и АСТ и днес да си имам и един такъв красавец у дома.
Към мене също имаше определени резони, някои се оказаха оправдани, други не...
От теб зависи да покажеш твоята порода ли е АСТ и когато пораснеш достатъчно (не са малко 15 години, но повярвай след като завършиш средното си образование, живота ти малко или много ще се промени и след 2-3-5 години, може и да не ти е до куче) ако все още искаш родословно пале, то да се сдобиеш с такова.
Успех с отглеждането на малката!

п.п. Исках да кажа, че няма проблеми да пишеш във форума, просто той е специализиран за родословни кучета и темите тук са за тях :)
Аватар
Оги
Member
Member

ВНИМАНИЕ ИЗМАМНИЦИ в ОБЯВИ ЗА КУЧЕТА

Мнениеот bekima » Вто Мар 08, 2011 3:41 pm

пуснати 2 мнения във ВНИМАНИЕ ИЗМАМНИЦИ в ОБЯВИ ЗА КУЧЕТА

tva sa nqkvi neznaini ku4eta :D

Мнениеот bekima » 08 Мар 2011, 13:54

:D samo po nqkakvi bardaci gi gledat :D
tva sa nqkakvi selski ku4eta

От МОД. - Преди да пишете по темите , първо се представяте - ако искате пишете истината или си измисляте нова самоличност.Пишете на кирилица !
mnogo pozdravi ot nesebar
Аватар
bekima
Newbie
Newbie

Мнениеот Оги » Сря Мар 09, 2011 4:52 pm

Леле, кое се прави с цел да се пази кръвта?!
Две родословни кучета, ако имат поколение без родословия, то ЗНАЧИ ВРЪЗКАТА НЕ Е РЕАЛИЗИРАНА ПО ПРАВИЛАТА НА ПОРОДНИЯ КЛУБ И ФЕДЕРАЦИЯТА!
Защо ли не е добре - защото кучетата може да са със сериозни пороци, заради които не са допуснати до разплод, може бащата да е някой друг (за да се издадат родословия на малките, връзката се документира!), може да няма необходимите изследвания за здравословното състояние на родителите и ред други неща, но всичките достатъчно важни, за да не се доверява човек и да взима малко, без родословие, независимо дали родителите имат или не родословия!
Аватар
Оги
Member
Member

Мнениеот Оги » Сря Мар 09, 2011 6:33 pm

Ако на някого не му се занимава да развъжда по КИНОЛОЖКИТЕ правила (дори не казвам на коя точно киноложка организация), то това означава, че по ред причини ПОТОМСТВОТО на тези кучета не може да се причисли към породата.
Ако някой не развъжда с необходимите оценки, с необходимите здравни документи, с необходимите параметри по доказване на връзката и бащинството, да няма как да претендира, че развъжда ПОРОДНО.
Как този човек гаранитара, че родителите са здрави, отговарят на стандарта и че поколението е точно от тези родители?!
Дали едно куче ще ходи по изложби, не го определя дали принадлежи към дадена порода.
Но да, родословието е ДОКУМЕНТ, официален при това, който показва, че кучето принадлежи към дадена порода и се издава само при определени условия!
Кажете ми вие, как без да ви се занимава с изложби, ще знаете, дадените кучета дали са годни за разплод по киноложките правила? Всъщност дори породата като порода, няма как да съществува без кинология - правила, стандарт, механизми за запазване на породните белези.
Аватар
Оги
Member
Member

Здравеите

Мнениеот bekima » Сря Мар 09, 2011 7:15 pm

Казвам се Пламен на 26 години от град Несебър. Собственик съм на Bekima of valdymor
mnogo pozdravi ot nesebar
Аватар
bekima
Newbie
Newbie

Мнениеот Оги » Сря Мар 09, 2011 7:19 pm

Направете тема за вашето кученце и ни запознайте с него.
На аватара предполагам е то :)
Аватар
Оги
Member
Member

Мнениеот Оги » Сря Мар 09, 2011 7:53 pm

Както се казва, никога не е късно ;)

Относно темата, предполагам първо ще трябва админите да ви сменят статута.
Оставете пълното име на кучето по родословие и предполагам те могат да открият темата, а вие ще ни качите снимки :)
Аватар
Оги
Member
Member

Speciality Show for bulltype Terriers 25.09 Skopje,Macedonia

Мнениеот Jane » Чет Мар 10, 2011 10:17 pm

Macedonian Kennel Club for BT, SBT and AST invite you on our Speciality Show for Terriers type bull.
The show will be held on 25.09.2011 in Skopje, Republic of Macedonia.

Judge: Piergiorgio Lievore (Italy)

It will be our pleasure to attend on our first club speciality show.

More info coming soon.

+38976434185

От МОД.- Здравей Jane , правилата на форума изискват , първо регистрирания да се представи на останалите членове , това е задължително и после да пише във форума .
Jane
Newbie
Newbie

Представяне

Мнениеот Veny » Чет Мар 17, 2011 6:03 pm

Здравейте, казвам се Невена и се радвам да съм част от този форум. Обичам животните и в частност кучетата. Миналата година братовчед на сина ми му подари кученце. Малко, сладко и добричко на 45 дена. Майката е стаф, а бащата питбул, но нашият Теро (така го кръстихме) прилича на майка си. Лекарката като го видя за първи път за първата ваксина го определи като стаф и така пише и в паспорта му. След няколко дни ще навърши 10 месеца. Голям сладур е и много го обичаме всички в къщи. Той също е много привързан към нас. Много е добричък, голяма душичка, но е палав и много му се играе. Гони котките по целия двор. Когато го извеждаме на разходка пристъпва гордо, гордо, все едно всичко се върти около него, много е важен. Тези дни се върти една идея в главата ми - да си купим и едно женско стафче на 45 дни и да си го отгледаме и после да станат с Теро семейство и да си имаме малки стафчета и така ...
Това е нашия Теро от бебе до сега:

http://www.facebook.com/Ra77Lesnake#!/a ... id=2067458
Veny
Newbie
Newbie

Мнениеот Angels staff » Чет Мар 17, 2011 10:37 pm

Здравеи Veny , добре дошла във форума .

Прочети и помисли наново за идеите който те озаряват на тема развъждане - безпородно куче и амстаф .

Кажи на ветеринара да го ду - - с това определяне на породата . Лошо е , когато стане инцидент и заради такъв пишман амстаф - излиза лошо име на породата .

Разгледай тази тема - viewtopic.php?f=56&t=386
Аватар
Angels staff
Member
Member

ПредишнаСледваща

Назад към Представяне на новорегистрираните!