Speciality Show for bulltype Terriers 25.09 Skopje,Macedonia

Дати и места на предстоящи изложби в България и чужбина

Speciality Show for bulltype Terriers 25.09 Skopje,Macedonia

Мнениеот Jane » Съб Мар 19, 2011 4:42 pm

Macedonian Kennel Club for BT, SBT and AST invite you on our Speciality Show for Terriers type bull.
The show will be held on 25.09.2011 in Skopje, Republic of Macedonia.

Judge: Piergiorgio Lievore (Italy)

It will be our pleasure to attend on our first club speciality show.

More info coming soon.


Contact:
+38976434185
kennelclubbulltype@gmail.com
Jane
Newbie
Newbie
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 8:19 pm

Re: Speciality Show for bulltype Terriers 25.09 Skopje,Macedonia

Мнениеот Jane » Пон Сеп 05, 2011 5:16 pm

Останаа уште 20 дена до специјалката за Териери од типот бул, а уште 15 дена до крајниот рок за пријавување...

...да потсетиме специјалката ќе се одржи на 25.09.2011. во Скопје на стадионот на АРМ во градскиот парк. Во исто време и на исто место ќе се одржат и специјалки за Германски овчари, Ротвајлери, V FCI група и специјлка за мали раси на кучиња. Ден порано ќе се одржи CACIB изложба во организација на Кинолошкиот Сојуз на Р. Македонија.
Само да напоменам дека со 2xCAC или 2xJCAC се станува зрел шампион на Македонија или млад шампион на Македонија.

Специјалката за Териери тип бул ќе ја суди Piergiorgio Lievore
http://www.lievoresedition.com/

Цена на пријавите за екс-Ју државите, Бугарија и Грција е:
25 евра за прво куче
20 евра за второ и наредно куче од ист сопственик

За излагачи од останатите држави цената е:
30 евра за прво куче
25 евра за второ и наредно куче од ист сопственик

Плаќањето за странските излагачи е возможно на денот на изложбата.

Пријава:
http://www.sendspace.com/file/9dytka

Пријавите можете да ги праќате на:
kennelclubbulltype@gmail.com

За сите останати информации:
0038975444313
http://www.ksm.org.mk
Jane
Newbie
Newbie
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 8:19 pm

Re: Speciality Show for bulltype Terriers 25.09 Skopje,Macedonia

Мнениеот Jane » Сря Сеп 07, 2011 7:20 pm

Пријава:
http://www.sendspace.com/file/altv2r

За неколку денови очекуваме и активирање на online пријавување
Jane
Newbie
Newbie
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 8:19 pm

Re: Speciality Show for bulltype Terriers 25.09 Skopje,Macedonia

Мнениеот Jane » Пет Сеп 09, 2011 10:12 pm

online пријава:
http://www.ksm.org.mk/prijavi.php
Jane
Newbie
Newbie
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 8:19 pm


Назад към Предстоящи изложби

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron